
się te strony, które dbają o jakość i mogą pochwalić się najwyższą starannością świadczonych usług. Wszystko zależy od tego, jak bardzo konkurencyjna jest dana branża. Jeśli tematyka jest bardzo niszowa, to nie ma problemu z otrzymaniem wysokich miejsc wyłącznie na podstawie optymalizacji serwisu, zdobycia kilku dobrych linków, a przede wszystkim napisania odpowiednich tekstów, które będą zoptymalizowane pod frazy kluczowe.
Na czym polega Adwords i SEO?
Odwieczne pytanie, które stawiają sobie specjaliści od marketingu internetowego, to – co wybrać? SEO czy może Adwords, a zatem kampanie płatne w wynikach wyszukiwania. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i wymaga szeregu różnego rodzaju analiz. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, kiedy mają być widoczne efekty pracy. Jeżeli ma to być jedynie kilka miesięcy, to warto zainwestować w Adwords – tutaj efekty są widoczne od razu, po prostu po uruchomieniu kampanii w internecie. W przypadku pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych sprawa nie wygląda już tak prosto i na efekty trzeba czasami bardzo długo czekać. Wszystko przez to, że pozycjonowanie to proces ciągły wymagający śledzenia analiz.
Linkowanie i kilka faktów z Wikipedii
Utworzenie linka do strony internetowej mówi wyszukiwarce, że linkowana strona internetowa jest warta polecenia. To jak głosowanie w wyborach tylko od dłuższego czasu nie ilość linków, a ich jakość ma decydujące znaczenie.
Linki można podzielić ze względu na ich umiejscowienie:
Oraz ze względu na ich jakość:
Od kilku lat osoby odpowiedzialne za działania seo zdecydowanie zalecają naturalne pozyskiwanie linków, bo nie tylko potrafią one poprawić pozycję naszej strony w wyszukiwarce, ale zwiększają ruch i pozytywnie wpływają na wizerunek marki. W tym miejscu bardzo często pozycjonowanie łączy się z content marketingiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linkowanie